• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Deň otvorených dverí v Ipolypart Integrált Szocilis Intézmény - Ludányhalászi

Ludányhalászi (9)

Začiatkom júna sme dostali pozvánku do neďalekej obce Ludányhalászi na Deň zariadenia otvorených dverí Ipolypart Integrált Szociális Intézmény.  Pozvanie sme prijali s veľkou radosťou a 13.6.2024 sme sa vybrali do Maďarska na návštevu našich dlhoročných kamarátov.

Veľmi nás potešilo srdečné privítanie hostiteľov. Celý deň sme prežívali v dobrej nálade a v príjemnej atmosfére.

Program sa začal sv. omšou, potom nasledoval kultúrny program, kde prijímatelia tancovali, recitovali, spievali, hrali na gitare a tiež predniesli krátke divadelné scény. Po programe nás čakal výdatný obed a po obede dobrá kávička.

Po kávičke nasledoval futbalový turnaj a ďalšie športové disciplíny, ktoré si prijímatelia užívali a išli do toho s veľkým elánom. Pri vyhlásení futbalového turnaja boli trošku sklamaní, nakoľko boli na poslednom mieste. Ale ako hovorí staré príslovie-nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Po vyhodnotení výsledkov turnaja nás čakala zábava so živou hudbou, kde mohli sklamanie vytancovať zo seba a zabudnúť na  prehru.

Pri rozlúčke sme sľúbili, že o rok sa vrátime turnaj vyhrať a cestou späť do nášho zariadenia  vládla medzi našimi prijímateľmi dobrá nálada.


Zapísala: Kristína Kubišová inštruktorka soc. rehabilitácii


VIDEÁ:

Priložené fotografie