• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Zavítal k nám Mikuláš

collage8

Obdobie adventu je už tu a s ním sa začínajú prípravy na vítanie najkrajších sviatkov v roku -Vianoc. Jedným z prvých krokov našich príprav je vianočná výzdoba nášho zariadenia, ktorá k týmto sviatkom nepochybne patrí. Kúzelné maličkosti a detaily v podobe obľúbených ozdôb a dekorácií, pomáhajú vytvoriť tú správnu vianočnú atmosféru, ku ktorej nám v posledných dňoch dopomáha aj bohatá snehová nádielka.

Ďalším krokom je pripomenutie si sviatku sv. Mikuláša, ktorý nám svojim životom dokazoval veľké cnosti duchovného a fyzického milosrdenstva, zdržanlivosti, pokory, skromnosti a schopnosti stáť si za svojim presvedčením. 

V tomto roku k nám sv. Mikuláš zavítal 5. decembra (v utorok), neprišiel však sám, na pomoc si prizval neposedného čerta a láskavého anjela. Čert však u nás nemal veľa roboty, za to anjel so sv. Mikulášom mali plné ruky práce s rozdávaním sladkých balíčkov. 

Naši prijímatelia sa už niekoľko dní pripravovali na príchod sv. Mikuláša a nedočkavo vyzerali tento vzácny sprievod v spoločenských priestoroch v každom ubytovacom dome. Aby však ani sv. Mikuláš neobišiel naprázdno, naši prijímatelia ho odmenili pripravenými básničkami, pesničkami s vianočnou tematikou a dobrou náladou, aby sa mu ľahšie rozdávali mikulášske balíčky. Mnohí sa so sv. Mikulášom, anjelikom a čertom na pamiatku aj odfotili. 

Radosť bola viditeľná a sv. Mikuláš prisľúbil, že sa u nás zastaví aj o rok. 

Zapísala: Mgr. Miroslava Oravcová - sociálna pracovníčka

Priložené fotografie