• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv

Športom ku zdraviu – týždeň stolného tenisu!

3488

Ako je to už dlhoročnou tradíciou u nás, aj tento rok sme zorganizovali stolnotenisový turnaj. Vymysleli sme zmenu v tom, že turnaj bude viacdňový. Turnaj sa konal v dňoch od 16.05.2022  do 20.05.2022 v herni zariadenia.

Pred finálovým kolom sa konali 4 dni kvalifikácie po jednotlivých pavilónoch, aby sme odhalili skryté talenty. Náš zámer bol mimoriadne úspešný! Prekvapili nás mnohí prijímatelia sociálnej služby, o ktorých sme doteraz ani netušili, že sú v stolnom tenise takí zruční, šikovní.

Počas jednotlivých dní sa vystriedalo množstvo prijímateľov, nie však podľa pavilónov, ako bolo plánované, lebo aj ostatní boli zvedaví a chceli vidieť hru a výkon svojich súperov.

Nebola núdza ani o divákov, vystriedalo sa ich niekoľko desiatok. Niektorí obdivovali šikovnosť hráčov a iní nostalgicky spomínali na časy, keď aj oni súťažili.

Finálové kolo sa konalo piatok doobeda. Súťažili najlepší z jednotlivých pavilónov. Diváci im s nadšením fandili.

Vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa konalo poobede. Štyria víťazi dostali hodnotné dary plné pochutín. Samozrejme neodišli s prázdnou rukou ani ostatní. Všetci boli odmenení za ich snahu a šikovnosť.

Nakoľko bolo výborné počasie, objavil sa náš DJ Štefan s návrhom, aby sme turnaj a pracovný týždeň ukončili zábavou. Jeho nápad sa všetkým veľmi páčil a s radosťou sa pustili do tanca.

Zapísala: Mgr. Silvia Györgyiková – sociálna pracovníčka