• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Nový člen cyklistického tímu

IMG_20221019_135221 (1)-1

Touto cestou by sme chceli poďakovať Nadácii SPP za podporu nášho projektu v rámci programu Opora. Nadácia SPP nám týmto projektom dopomohla k splneniu sna pre ďalšieho z našich prijímateľov sociálnych služieb, pána Zoltána.

 Zoltán vo svojom prirodzenom sociálnom prostredí nemal možnosť alebo neprejavoval záujem o jazdu na bicykli, ale po príchode do zariadenia ho nadchla  myšlienka venovať sa novej športovej aktivite a pripojiť sa tak k ostatným prijímateľom, ktorí si v areáli zariadenia založili vlastný cyklistický tím. Vďaka nim si vyskúšal jazdu na dvojkolesovom bicykli, ale na tomto type nedokázal udržať rovnováhu. Preto sa rozhodol pre trojkolesový bicykel, ktorý mu poskytne tie isté výhody  pri cyklistických aktivitách ako dvojkolesový, a dopomôže mu tým aj v rámci integrácie do spoločnosti a vytvoriť si s ostatnými športujúcimi prijímateľmi silnejšie priateľské puto.

 Získaním bicykla sa mu zlepší kvalita každodenného života, budú naplnené jeho individuálne potreby a túžby, zlepší si fyzickú a psychickú kondíciu, celkovú koordináciu a stane sa samostatnejším. Bude to pre neho prvý krok k začleneniu sa do spoločnosti. Zoltán je nadmieru vďačný Nadácii SPP za ich pomoc a podporu na ceste k dosiahnutiu jeho vytúženého cieľa.

Priložené fotografie