• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Návšteva chovateľskej prehliadky poľovníckych trofejí

3

Keďže vonku už prevládajú pomerne teplé a na slniečko bohaté dni, aj našich prijímateľov to láka viac cestovať na rôzne výlety. Nie je tomu tak dávno čo si spoločne s inštruktorom sociálnej rehabilitácie – Bc. Gallošom naplánovali cestu autobusom do okresného mesta Veľký Krtíš za účelom návštevy jednej z každoročne sa konajúcich poľovníckych výstav. 

Aj v tomto roku tak mali naši prijímatelia možnosť zažiť atmosféru poľovníctva a pokochať sa množstvom ulovených trofejí, pretože sa dňa 21. marca 2024 zúčastnili Chovateľskej prehliadky poľovníckych trofejí zveri ulovenej v poľovných revíroch okresu Veľký Krtíš v sezóne 2023/2024, ktorá sa konala vo výstavnej sále Kultúrneho domu. 

Počas cestovania sa skupinka našich cestovateľov porozprávala aj o dodržiavaní zásad bezpečnosti, nielen pri cestovaní, ale aj pri pohybovaní sa po meste, kde je premávka plynulejšia a hustejšia. 

Naši prijímatelia sú priaznivcami prírody, celú výstavu si prezerali so zatajeným dychom a obdivovali prácu poľovníkov nášho okresu, o ktorej ľudí informovala práve táto poľovnícka výstava. 

Po prehliadke sa naša skupinka cestovateľov zastavila ešte na občerstvenie a využila pekný slnečný deň na prechádzku po meste. Do zariadenia, ktoré považujú za svoj skutočný domov, sa vrátili až popoludní – unavení, ale plní nových zážitkov a nadšení z toho ako sa so svojimi zážitkami podelia s ostatnými prijímateľmi, ktorí sa tohto výletu nezúčastnili. 

Zapísala: Mgr. Miroslava Oravcová, MBA – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie