• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Leto a voda patria k sebe

collage5

V letnom období a čase veľkých teplôt a horúčav každý z nás privíta osvieženie v príjemnom prostredí a predovšetkým pri vode.  Letné výlety na kúpalisko sú u nás v zariadení mimoriadne v obľube. Naši prijímatelia hneď s príchodom teplejších letných dní prichádzajú s návrhmi realizácie výletu na kúpalisko Novolandia v Rapovciach. 

Keďže je o tento druh výletu obrovský záujem, aj tento rok sme ho realizovali hneď dva dni. Dňa 27. júla 2023 sa na kúpalisko vybrala prvá skupinka našich prijímateľov z ubytovacích domov Lipa a Gaštan spolu so sociálnou pracovníčkou. Následne dňa 03.augusta 2023 na kúpalisko vycestovala aj ďalšia o niečo väčšia skupina, ktorú tvorili prijímatelia z ubytovacích domov Platan, Javor a Breza spolu so sociálnymi pracovníčkami a inštruktorom sociálnej rehabilitácie. 

Keďže tohtoročné leto je skutočne veľmi premenlivé, ani počasie sa nedá predpovedať. Noci a rána bývajú chladnejšie, ale dni samotné už bývajú príjemne teplé, občas až tropické. V čase nášho príchodu na kúpalisko bolo ešte chladnejšie a tak mnohí z nás ocenili 38 0C termálnu vodu v relaxačnom bazéne. Čas nám rýchlo ubiehal a aj keď to spočiatku nevyzeralo, že nám bude dopriatych veľa slnečných lúčov, napokon nám počasie predsa len doprialo dostatok hrejivého popoludňajšieho slnka a tak sme využili každú chvíľku na kúpanie a pobyt vo vode. 

Obed sme zahájili v bufetoch nachádzajúcich sa v areáli kúpaliska. Naši prijímatelia si tu radi pochutnávajú na vyprážanom syre s hranolkami, langošoch, či hamburgeroch. Po chutnom obede sme si dopriali ešte kávičku. Niektorí z nás sa rozhodli, že si hneď po obede oddýchnu na lehátku, iní putovali opäť rovno do vody, aby naplno využili čas strávený na kúpalisku.  Popri kúpaní, opaľovaní sa, športe a oddychu pri zmrzline čas skutočne rýchlo uletel. 

Už bol skorý podvečer keď sme sa vrátili unavení, opálení, spokojní, no predovšetkým v dobrej nálade a podelili sme sa so zážitkami z kúpaliska aj so svojimi spolubývajúcimi.  

Ak počasie dovolí radi si takýto výlet v blízkej budúcnosti zopakujeme. 


Zapísala: Mgr. Miroslava Oravcová – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie