• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Deň obyvateľov v Ludányhalászi

Ludány 2023 (5)

Koncom mája sme dostali pozvánku do neďalekej Ludányhalászi na Deň otvorených dverí ako oni nazývajú Deň obyvateľov. Pozvanie sme s veľkou radosťou prijali a 13.6.2023 sme sa vybrali s dvomi mikrobusmi do Maďarska. Niekoľko dni pred odchodom sme sa už v plnom prúde pripravovali na stretnutie s našimi priateľmi. Naši prijímatelia trénovali na futbalový zápas, dohadovali sa kto bude v skupine hráčov a kto bude len fanúšikom. Našli sa medzi nimi aj takí, ktorí sa na výlet prihlásili kvôli svätej omši v maďarskom jazyku. 

Veľmi nás potešilo srdečné privítanie hostiteľmi. Deň obyvateľov sme prežívali v dobrej nálade a v príjemnej atmosfére. 

Po sv. omši, počas ktorej pán farár kázal o sv. Antonovi,  patrónovi stratených, nevyriešených vecí, sme zatlieskali tamojším prijímateľom za umelecký zážitok.  Recitovali, tancovali a predniesli  krátke divadelné scénky. Po kultúrnom programe nás pohostili výdatným obedom a poobede našim prijímateľom uvarili aj chutnú kávu. 

Futbalový turnaj  a ďalšie športové disciplíny prežívali chlapci v plnom prúde, s veľkým nasadením. Pri vyhlásení výsledkov turnaja však boli trošku sklamaní, nakoľko nevyhrali prvé miesto. Aby nabudúce dosiahli lepšie výsledky, dali si predsavzatie, že budú trénovať ešte svedomitejšie. Po futbalových zápasoch nasledovala zábava so živou hudbou. Kapela nám zahrala najväčšie hity, na ktoré sa naši prijímatelia mohli vyšantiť a tancovať až kým vládali.

Domov sa vrátili pozitívne naladení a plný energie.


Zapísala: Mgr. Mária Víziová -sociálna pracovníčka

Priložené fotografie